Co nowego na Podhalu ?

21.02.2018 / 07:00

Finał Totalnej Metamorfozy z American Dreams. Nowość ICOONE i MEGA KONKURS! (artykuł sponsorowany)

Drodzy Państwo, wielkimi krokami zbliża się finał Totalnej Metamorfozy, czyli 3-miesięcznego programu zmian w stylu życia i wizerunku Doroty Węgrzyniak, zorganizowanej przez centrum zdrowia i urody American Dreams, we współpracy z Piramida Fitness i salonem mody Brocca z Nowego Targu! Już tylko niecały tydzień dzieli nas od prezentacji efektów pracy naszych specjalistów i ujrzenia Uczestniczki w nowej, odmienionej odsłonie.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy serdecznie 24 lutego na godzinę 18.00, w American Dreams – ul. Skałka 1, 34-424 Zaskale. Informację o bezpłatnych biletach znajdą Państwo w recepcji obiektu, lub pod numerem telefonu: 515 502 222.

Relację z przebiegu metamorfozy znajdą Państwo na:
american-dreams.pl/metamorfoza


Wygraj zabiegi ICOONE w American Dreams!

American Dreams postanowiło zorganizować specjalny konkurs dla swoich klientów. To właśnie im daliśmy możliwość zadecydowania o tym, co będzie nagrodą w zabawie! Osoby odwiedzające nasz funpage na Facebooku wybrały opcję 50% rabatu na 5 zabiegów urządzaniem Icoone w pakiecie z konsultacją dietetyczną, kombinezonem i 5 wejściami na zajęcia fitness. Konkurs startuje 19 lutego, a zakończony zostanie 23 lutego!

Odwiedźcie nasz funpage i weźcie udział w zabawie:
facebook.com/AmericanDreamsPL


ICOONE i metamorfoza – czyli finalny szlif wizerunku!

Jak wiadomo, aby metamorfoza miała sens, nie wystarczy zadbać jedynie o powierzchowność. To także głęboki proces przemian wewnętrznych i psychologicznych. Nasza uczestniczka podołała postawionym przed nią zadaniom i dzięki temu, już 24 lutego będą państwo mogli podziwiać jej nowe JA - zarówno dosłownie, jak i w przenośni.

Cały proces rozpoczęły zmiany w odżywianiu i ciężka praca nad poprawą sylwetki. Dorota Węgrzyniak wzięła sobie do serca wszystkie wskazówki specjalistów i wykonała gigantyczną pracą nad sobą! Dlatego teraz, w ostatnich tygodniach metamorfozy, mogliśmy wspomóc jej starania, poprzez zastosowanie rewolucyjnego urządzenia wspomagającego modelowanie sylwetki – ICOONE! Ale czym jest to wyjątkowe urządzenie?


ICOONE – Zabiegi, które pokochały gwiazdy!

ICOONE to rewolucyjne urządzenie do modelowania sylwetki oraz liftingu twarzy, dostępne od niedawna w ofercie American Dreams! To wyjątkowe zabiegi, które pokochały gwiazdy, m.in: Ewa Pacuła, Joanna Krupa, Maja Sablewska, Anna Mucha, Ewa Gawryluk, czy Maja Ostaszewska! Dzięki bezinwazyjnym i ultranowoczesnym metodom, bez użycia skalpela, umożliwia pozbycie się m. in. problemu cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej, czy wszelkich objawów starzenia się skóry!

Więcej informacji o ICOONE znajdą Państwo na:
american-dreams.pl/oferta/kosmetyka/icoone-modelowanie-sylwetki

[YOUTUBE]uIc_BqChJjQ[/YOUTUBE]


Na jakie problemy zadziała terapia urządzeniem ICOONE®?

Jest to wysoce bezpieczna metoda, która nie będzie powodowała odczuwania żadnego bólu. Głowice nie powodują również uszkodzeń skóry, ani nie będą przyczyniały się do jej rozciągania. Jest ona predyktowana dla każdego rodzaju skóry oraz nie jest ograniczona przez wiek pacjenta.

Ta metoda jest niezwykle skuteczna dla osób borykających się z takimi problemami jak:

 • niewłaściwa praca układu naczyniowego i obrzęki,
 • pragnących nadać swojej twarzy młody i zdrowy wygląd bez interwencji chirurga,
 • bezskutecznie walczących z głęboko zlokalizowanym tłuszczem, trudnym do likwidacji za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych,
 • mających problem z luźną skórą,
 • walczących z nadwagą i cellulitem,
 • po liposukcji,
 • cierpiących na blizny pooperacyjne i pooparzeniowe, które z różnych względów nie chcą lub nie kwalifikują się do zabiegów chirurgicznych,
 • mających bóle mięśni, bóle placów i karku spowodowane nieprawidłową postawą ciała,
 • cierpiących na zaparcia,
 • przed i po zabiegach chirurgicznych,
 • kobiet po porodach,
 • uprawiających wyczynowo lub amatorsko sport,
 • które żyją intensywnie i oczekują masażu, który zregeneruje ich ciało i umysł.

ICOONE jest wyposażona w dwa programy zabiegowe. W trybie kosmetycznym, przede wszystkim urządzenie to będzie ujędrniało skórę, zwiększy syntezę kolagenu i elastyny oraz będzie rozbijało złogi tłuszczu. W programie medycznym natomiast główny nacisk będzie wywierany na przywrócenie zdrowia i odpowiednich parametrów skóry.


Wygraj w konkursie ICOONE!

Teraz, gdy już Państwo wiecie czym jest i w czym może pomóc nasze nowe urządzenie, zapraszamy serdecznie, raz jeszcze, do wzięcia udziału w konkursie. Spróbujcie, bo jest o co powalczyć!

Zapraszamy na: facebook.com/AmericanDreamsPL!

20.02.2018 / 22:30

Zakopane wdraża system Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją

W zakopiańskim Urzędzie Miasta Zakopane trwa dwudniowe szkolenie prezentujące system Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją, który zostanie tu wkrótce wdrożony.

Zakopiański urząd będzie na nim pracował jako pierwszy samorząd w Małopolsce. Docelowo - większość spraw prowadzona będzie elektronicznie, co wiąże się z takimi korzyściami jak: usprawnienie pracy urzędu, większa transparentność, a także oszczędności związane ze zmniejszeniem ilości dokumentów papierowych.Szkolenie prowadzą pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego: Dyrektor Biura Informatyki i Rozwoju Systemów Teleinformatycznych Mariusz Madejczyk, Kierownik Oddziału Obsługi i Rozwoju Systemów Teleinformatycznych oraz Szkoleń i Starszy Specjalista Kamil Jelski.System powstał w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w 2011r., a dzięki współpracy Wojewody Podlaskiego z innymi wojewodami, z ministerstwami i urzędami centralnymi - został z sukcesem wdrożony w kolejnych urzędach wojewódzkich, w podległej administracji zespolonej oraz urzędach centralnych administracji rządowej RP. W 2015 r. trafił także do samorządów. Obecnie korzysta z niego blisko 65 tys. użytkowników. W urzędach, w których system EZD PUW funkcjonuje już jako podstawowy, sprawy prowadzone są wyłącznie w postaci elektronicznej. Docelowo system w ten sposób działał będzie także w zakopiańskim urzędzie.Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula podpisał umowę dotyczącą partnerstwa i przekazania systemu bezpośrednio z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim. Cały proces odbywa się bezpłatnie, na zasadach niekomercyjnych, przy wykorzystaniu osób zatrudnionych w poszczególnych urzędach, we współpracy z zespołem Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

źródło: UM Zakopane, opr.s/

20.02.2018 / 18:34

Nowy dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krościenku

Od 1 marca funkcję dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Krościenku obejmie rodowity krościeńczanin - Wojciech Kwiatek. Zastąpi Józefa Szałwię, który złożył rezygnację ze stanowiska.

Nowy dyrektor to z wykształcenia magister sztuki, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz inżynier Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie.

Jest założycielem Fundacji Promocji Artystycznej Pro-Classical  i  od 2015 roku prezesem jej zarządu. Fundacja ta zrealizowała wiele projektów mających na celu promocje kultury  i sztuki, wśród nich m.in.: utworzenie Szkoły Muzycznej I stopnia w Krościenku oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Krościenku, projekt Wakacyjne Warsztaty Muzyczne dla dzieci i młodzieży, projekt Zdrojowa Orkiestra Dęta , liczne koncerty oraz festiwale.

Zawodowo Wojciech Kwiatek pełni funkcje dyrektora szkoły muzycznej w Krościenku oraz jest zatrudniony w Państwowej Szkole Muzyczne I i II s t im. F. Chopina w Nowym Targu.  Jak podkreśla Irena Midro, sekretarz Urzędu Gminy w Krościenku, ma on doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz w organizowaniu przedsięwzięć mających na celu zainteresowanie młodzieży kulturą. Ponadto jest czynnym muzykiem-instrumentalistą.   Do tej pory jak solista lub kameralista występował w większości krajów europejskich. Jest laureatem kilkudziesięciu międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych.

Przyszły dyrektor Centrum Kultury w Krościenku posiada liczne doświadczenia w pozyskiwaniu środków z programów grantowych, co doskonale - jak zaznacza sekretarz - wpisuje się w potrzeby Krościeńskiego Centrum Kultury. 

Źródło: UG Krościenko, jd/

20.02.2018 / 15:32

Kompletnie pijany kierowca pomocy drogowej. 28-latek z Bańskiej Niżnej surowo ukarany

W Stasikówce turyście z Balic zepsuł się samochód. Wezwał na miejsce pomoc drogową. Po załadowaniu samochodu wsiadł z pasażerami do lawety i ruszyli w drogę. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że kierowca pomocy drogowej był pod wpływem alkoholu - miał 3,7 promila.

Zgłoszenie o pijanym kierowcy pomocy drogowej jadącym w kierunku Szaflar policjanci z Nowego Targu odebrali przedwczoraj wieczorem. Tam też udali się policjanci, żeby o zatrzymać. - Na miejscu ustalili, że 37-letni turysta wraz z dwoma kobietami i 9-letnim chłopcem wsiedli do samochodu pomocy drogowej i wyruszyli w drogę. Jednak po pewnym czasie mężczyzna zorientował się, że kierujący lawetą jest pod wpływem alkoholu, a w pojeździe znajdowały się puste butelki po alkoholu - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.- Kiedy na skrzyżowaniu w Szaflarach samochód zgasł, mężczyzna wykorzystał okazję i wyjął kluczyki ze stacyjki. Chciał przytrzymać kierującego, ten jednak wyrwał mu się i uciekł do pobliskiego budynku.

Funkcjonariuszom udało się odnaleźć uciekiniera. Kierującym lawetą okazał się 28-letni mieszkaniec Bańskiej Niżnej. Badanie wykazało, że miał ponad 3.7 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze w postaci 5-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, świadczenia w wysokości 7000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, 12 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazanej przez sąd w wymiarze 32 godzin miesięcznie.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/

20.02.2018 / 14:19

Nowy Targ: smog taki, że aż zatyka. "Jakbym oddychał popiołem" (zdjęcia)

- Tak zanieczyszczonego powietrza jak obecnie w Nowym Targu dawno nie było - skarżą się nowotarżanie i mówią, że wieczorami nie da się wyjść z domu. Potwierdzają to wyniki badań ze stacji monitoringu powietrza, widać to też gołym okiem na zdjęciach, które zrobiliśmy z drona.

Mijają już trzy tygodnie lutego, a tylko dwa dni były w tym miesiącu wolne od smogu. Poza 2 i 5 lutego, we wszystkie pozostałe dni w Nowym Targu były przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza. Pokazują to wyniki ze stacji monitoringu powietrza na Placu Słowackiego.

W ostatnich dniach jest jeszcze gorzej, bo przyszły mrozy i stężenie pyłu zawieszonego PM10 szczególnie wieczorami, nocą i rano potrafi przekraczać ośmiokrotnie dopuszczalne normy.

Nowotarżanie skarżą się, że w mieście z trudem się oddycha. - Normalnie chodząc po mieście, to przy każdym oddechu płuca zatyka. Jakbym oddychał popiołem - mówi jeden z naszych czytelników.

- W nocy chciałem przewietrzyć, to chociaż mieszkam na blokach i tu kominów nie ma, to smród był taki, że musiałem zaraz zamknąć okno - dodaje kolejny.

Niestety, prognozy nie są optymistyczne. Na najbliższy tydzień synoptycy zapowiadają tęgi mrozy, więc trzeba przygotować się na wysokie stężenia pyłu PM10.

r/ zdjecia Michał Adamowski

20.02.2018 / 14:07

"Szarotki" rozpoczynają play-off. Czy nowotarżanie mają szanse na finał?

NOWY TARG. Drużyna TatrySki Podhale zajęła 4. miejsce w rozgrywkach sezonu zasadniczego ekstraligi hokeja na lodzie i awansowała do fazy play-off, która wyłoni Mistrza Polski. W pierwszej rudzie nowotarżanie skrzyżują kije z JKH Jastrzębie, a pierwszy mecz już w sobotę w Nowym Targu.

"Dzięki ostatniemu zwycięstwu i zajęciu 4. miejsca rozpoczynamy walkę o najwyższe cele tego sezonu w Nowym Targu. Należy mieć nadzieję że nasi zawodnicy wykorzystają atut własnego lodowiska i rozstrzygną na swoją korzyść obydwa mecze odbywające się w Nowym Targu. Jesteśmy również przekonani, że dostarczą wszystkim kibicom wielu sportowych wrażeń na najwyższym poziomie" - zachęca nowotarski klub.

Czy nowotarżanie mają szanse na finał? Zachęcamy do udziału w sondzie internetowej na ten temat: obok>>>

TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie
- sobota 24.02.2018 godz. 17.00
- niedziela 25.02.2018 godz. 18.45
MIEJSKA HALA LODOWA w Nowym Targu

oprac. r/

20.02.2018 / 11:54

Nielegalna wytwórnia bimbru

Policjanci z Zakopanego zlikwidowali w jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego małą wytwórnię alkoholu.

Na miejscu został zatrzymany 59-latek, który usłyszał zarzuty z Ustawy o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych. Ustawa ta sankcjonuje m.in. produkcję napojów spirytusowych niezgodnie z warunkami technologicznymi i parametrami jakościowymi określonymi dla nich w ustawie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia służące do produkcji, jak również gotowy produkt. Za powyższe przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja przypomina też, że spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/

 
20.02.2018 / 10:29

Skarbówka wypytuje nowożeńców. Na celowniku kapele weselne

Urząd Skarbowy w Zakopanem wypytuje nowożeńców o zespoły, które grały na ich weselach. Według urzędników, wiele z nich nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej i nie płaci podatków.

Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Krakowie Konrad Zawada powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że IAS "poleciła małopolskim urzędnikom zbadanie i ewentualne wszczęcie czynności sprawdzających bądź kontroli podatkowych wobec organizatorów imprez okolicznościowych". Chodzi o zespoły grające na weselach, studniówkach czy innych imprezach okolicznościowych, które biorą np. od młodej pary pieniądze na występ, ale nie wystawiają rachunków i nie płacą podatków.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zakopanem wysłał prośby o udzielenie informacji w tej sprawie do 345 nowożeńców z 2016 roku. Urząd chce w ten sposób "pozyskać materiał dowodowy umożliwiający stwierdzenie faktu prowadzenia działalności gospodarczej przez dany zespół muzyczny".

Ani gazeta, ani urząd nie informują na razie, jaki skutki przyniosła akcja. Nasi czytelnicy, którzy otrzymali pisma, mówią, że większość z nich nie odpowiedziała na nie. Tym bardziej, że była to tylko niezobowiązująca prośba. Nie chcieli, jak mówią, "donosić na kapelę, która grała na ich weselu". Z drugiej strony akcja przynosi jakiś efekt, bowiem w środowisku muzyków weselnych słychać o kolejnych zespołach, które rejestrują działalność gospodarczą obawiając się restrykcji ze strony organów administracji podatkowej.

oprac. r/ źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

19.02.2018 / 20:27

Na Krupówkach czuć gaz (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki i Krupówki silnie wyczuwalna jest woń gazu. Na miejsce przyjechały zaalarmowane służby. Jako pierwsza dotarła straż pożarna, potem policja, straż miejska i pogotowie gazowe. Część Krupówek została wyłączona dla ruchu. Służby próbują ustalić skąd wydobywa się gaz.

Sprawdzono budynki i studzienki oraz stoisko z oscypkami, w którym znajdowała się butla ale nie znaleziono źródła ulatniającego się gazu. Na miejscu nadal pracują służby.

pk/ foto: Piotr Korczak

 
19.02.2018 / 20:23

Ścieżka rowerowa na Gubałówce

ZAKOPANE. Coraz bliżej do budowy ścieżki rowerowej na Gubałówce, która połączyć ma Poronin z Kościeliskiem. Urząd Miasta w Zakopanem rozstrzygnął przetarg, w którym wyłonił wykonawcę inwestycji. Będzie nią firma Kiernia z Ratułowa.

Prace budowlane, które zakończyć się mają do końca września 2018 roku, kosztować będą blisko 2 miliony 700 tys zł.

Modernizacja dotyczyć ma dróg ul. Zubka, Droga przez Gubałówkę i Furmanowa. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach Programu Interreg Polska- Słowacja.

pk/

 
19.02.2018 / 16:56

Zwłoki bezdomnego przy ul. Orkana

ZAKOPANE. Po południu pogotowie zostało wezwane do mężczyzny leżącego przy ul. Orkana, niedaleko bloku. Gdy ratownicy dojechali na miejsce już nie żył.

59-latek pochodził z innego regionu Polski, ale przebywał w Zakopanem od dłuższego czasu. Nie wiadomo, co było przyczyną jego śmierci. Ustali to sekcja zwłok, którą zarządził prokurator.

r/

19.02.2018 / 15:23

Górale z medalami olimpijskimi. Mamy brąz!

Polska reprezentacja z mieszkańcami Podhala w składzie, zajęła 3. miejsce w olimpijskim konkursie skoków narciarskich w koreańskim Pjongczang.

Polska wystąpiła w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Żaden z naszych zawodników nie zawalił skoku. Wszyscy mieli dobre lub bardzo dobre odległości. Nieznacznie lepsi od nas okazali się Niemcy, a mistrzami olimpijskimi zostali Norwedzy, którzy od poczatku byli poza zasięgiem.

r/

 
19.02.2018 / 13:15

Znaleziono pieniądze

Zakopiańscy policjanci zostali poinformowani przez 30-letniego mieszkańca miejscowości Ostrygowa w woj. kujawsko- pomorskim o odnalezieniu pewnej kwoty pieniędzy na terenie Zakopanego.

Policjanci zabezpieczyli gotówkę, która oczekuje na prawowitego właściciela w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem przy ul. Jagiellońskiej 32.

oprac. r/

19.02.2018 / 12:48

Puchar dla Łopusznej (zdjęcia)

Na wyciągu narciarskim Zadział w Nowym Targu rozegrane zostały XXXV zawody narciarskie „O Puchar Przechodni Związku Podhalan”.

W zawodach zorganizowanych przez nowotarski oddział Związku Podhalan, wzięło udział 134 zawodników w sześciu grupach wiekowych, z 11 oddziałów ZP: Ochotnica Górna (7 osób), Łopuszna (47 osób), Górali Żywieckich (5 osób), Rabka-Zdrój (12 osób), Spytkowice (22 osoby), Zakopane (1 osoba), Nowy Targ (17 osób), Łącko (2 osoby), Poronin (4 osoby), Obidza (6 osób), Lipnica Wielka (5 osób) oraz sześciu zawodników niezrzeszonych w Związku Podhalan. Sędzią głównym był Wojciech Groń, wiceprezes nowotarskiego oddziału Związku Podhalan.Najlepsze czasy (nagrodzone pucharami), uzyskali: Zuzanna Jakubowicz (niezrzeszona) wśród kobiet i Patryk Hornik (Łopuszna) wśród mężczyzn. Najstarszym zawodnikiem był Józef Różański (rocznik 1931), a najliczniej reprezentowanym oddziałem Łopuszna. I to do niej też, jako zwycięzcy klasyfikacji generalnej, trafił - drugi raz z rzędu - Puchar Przechodni Związku Podhalan.

oprac. r/ zdjęcia Zbigniew Krauzowicz

19.02.2018 / 10:36

Rusza budowa targowiska wiejskiego

Wójt Stanisław Jurkowski podpisał umowę na budowę targowiska w centrum Ochotnicy Dolnej, poniżej drogi do os. Młynne.

Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrał Zakład Budowlany "MIGA GIPS" Jan Migacz z Podegrodzia, który zobowiązał się, że już jesienią tego roku zostanie ona oddana do użytku. Koszt budowy to prawie 1,2 mln zł. W połowie budwę targowiska finansuje Województwo Małopolskie.

W ramach inwestycji zbudowane zostaną stanowiska do handlu otwartego (wiaty) przeznaczone dla rolników pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych oraz budynki handlowe. W projekcie zaplanowane są również publiczne toalety oraz miejsca parkingowe.

oprac. r/ źródło: UG Ochotnica Dolna

19.02.2018 / 10:22

Idą tęgie mrozy

PODHALE. Od dziś z każdym dniem będzie chłodniej. Już jutro temperatura spadnie do -10°, a pod koniec tygodnia termometry mogą pokazać -15°C. Zimno ma być w nocy i rano, w ciągu dnia termometry mają oscylować w granicach -2°C.

Rekordowe mrozy, według prognoz długoterminowych, mogą przyjść za tydzień. Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają chłód, ale i w większości ładną, słoneczną pogodę. Jedynie koło piątku ma się zachmurzyć i może poprószyć śnieg.

r/

19.02.2018 / 07:41

Pożar na Spyrkówce w Zakopanem (zdjęcia)

Na wylocie z Zakopanego na wysokości Spyrkówki w murowanym budynku pojawił się dym wydobywający się z dachu.

Na miejsce zostały zadysponowane jednostki straży pożarnej z Zakopanego i Olczy. Pożar okazał się niewielki i szybko został ugaszony. Strażacy na miejscu sprawdzają jeszcze przyczynę. Ponieważ większość wozów strażackich stoi na ulicy Kasprowicza, policja kieruje ruchem. Mogą tworzyć się chwilowe utrudnienia w ruchu.

pk/ foto: Piotr Korczak

 
18.02.2018 / 21:15

Ciężarówka w rowie. Zakopianka ponownie zablokowana

W Skomielnej Białej samochód ciężarowy wpadł do rowu.

Od godziny 21.00 trwało wyciąganie samochodu na jezdnię.

Droga została zablokowana. Policja kieruje pojazdy na objazd przez Rabkę Zdrój.

s/

18.02.2018 / 20:51

Górale się bawią, czyli Mobilna Ścigacka w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Na stoku Kotelnicy Białczańskiej pojawiły się w niedzielę niezwykłe bolidy. Załogi biorące udział w czwartej edycji Mobilnej Ścigacki, czyli Zjeździe na byle czym, kolejny raz udowodniły, że pomysłów im nie brakuje.

Wbrew nazwie imprezy - to co można było podziwiać w Białce Tatrzańskiej, to nie było byle co.

Zawodnicy startowali w kategoriach juniorów i seniorów. Na stoku pojawili się spóźnieni nieco kolędnicy. Jednym z "turoniów" był Bartek Koszarek, dyrektor bukowiańskiego Domu Ludowego.

Zaprezentowane konstrukcje były przedziwne, ale miały jeden wspólny element - płozy, by można było na nich zjechać ze stoku.

Najwyżej oceniono bolid w kształcie samolotu z dumnym napisem "Kuwejckie Linie Lotnicze". Nagrodzono także załogę "Cyrpok Team" i nieco roznegliżowaną ekipę w zlewozmywaku.

Inne bolidy stylizowane były na UFO, żaglówkę, rydwan, łóżko, czy chatkę. Wykorzystano nawet starą leżankę. Własny pojazd przygotowali dziennikarze Tygodnika Podhalańskiego.

Zabawę prowadzili jako konferansjerzy członkowie Kabaretu Truteń.

s/ zdj. Michał Adamowski

18.02.2018 / 19:57

Lawina w Tatrach Wysokich porwała dwoje Polaków

Polacy wspinali się w rejonie Doliny Staroleśnej, gdy zeszła lawina.

Masy śniegu porwały kobietę i mężczyznę. świadkami wypadki byli skialpiniści, którzy powiadomili ratowników HZS i sami rozpoczęli przeszukiwanie lawiniska.

Znaleźli oboje Polaków i rozpoczęli reanimację. W tym czasie na miejcie dotarli ratownicy słowackiego pogotowia górskiego wraz z lekarzem. "30-letnia kobieta w ciężkim stanie przetransportowana została drogą lotniczą do szpitala w Popradzie, a następnie do systemu wsparcia ECMO w Koszycach. 35-letni alpinista, mimo wielkiego wysiłku wszystkich uczestników akcji ratunkowej - nie przeżył. Jego ciało zostało przetransportowane do Starego Smokowca" - relacjonują na swojej stronie ratownicy Horskiej Zachrannej Slużby.

s/

19.02.2018 / 19:19

Setki kibiców w Zębie (zdjęcia)

Górale i turyści trzeci raz zebrali się przy wyciągu narciarskim „Potoczki”, aby wspólnie oglądać na 18-metrowym telebimie konkurs drużynowy w skokach narciarskich i dopingować biało-czerwonych skoczków.

Przypomnijmy - polska reprezentacja w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zdobyła brązowy medal w olimpijskim konkursie skoków narciarskich w koreańskim Pjongczang.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński

19.02.2018 / 08:21

Kumoterki w Kościelisku

Kilkudziesięciu uczestników wzięło udział w XI Paradzie Gazdowskiej, która odbyła się na Polanie Sywarne w Kościelisku. Paradzie towarzyszyły jak zawsze tradycyjne góralskie wyścigi.

Podczas zawodów ścigano się na kumoterkach, uprawiano skiring i ski-skiring. Pojawił się jeden zawodnik na desce snowbnoardowej oraz dwóch powożących kłusakami zaprzężonymi do nietypowych konstrukcji przypominających sanki.

pk, zdjęcia: Piotr Korczak

18.02.2018 / 17:40

"SpoKREWnieni służbą" - zbiórka krwi dla chorych i ofiar wypadku

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu oraz Klub HDK Kropla działający przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Region Nowy Targ zaprasza wszystkich do udziału w akcji „SpoKREWnieni służbą" w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Zbiórka krwi w ramach akcji „SpoKREWnieni Służbą" dla chorych i ofiar wypadków odbędzie się w dniach 1, 2, 5 i 6 marca 2018 roku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu w godzinach od 7.30 do 12.00.

Przy rejestracji należy podać, że się jest "spokrewnionym ze służbą".

opr.s/

18.02.2018 / 13:57

Kazik akustycznie w Nosalowym Dworze (zdjęcia)

Za nami wszystkie koncerty z tegorocznej serii Nosalowy Uplugged, która już po raz drugi gościła w hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem. Na zakopiańskiej scenie wystąpili Kayah z Marcinem Wyrostkiem, Bracia z Krzysztofem Cugowskim oraz zespół Kult.

Grupa Kazika Staszewskiego na zakończenie festiwalu "bez prądu" zagrała fantastyczny, trzygodzinny koncert, w czasie którego zaprezentowała swoje najbardziej znane przeboje - "Baranek", "Celina", czy "Polska" oraz utwory autorstwa ojca Kazika, Stanisława Staszewskiego.rk/ zdj. Piotr Korczak

18.02.2018 / 09:23

Bardzo udany Puchar Misia Stramusia

Wczoraj pod Nosalem w Zakopanem odbyła się siódma edycja tych jednych z największych zawodów narciarskich dla dzieci w Polsce. Dopisała pogoda, frekwencja i organizatorzy.

17.02.2018 / 14:34

Urodziny Witkacego

Już w najbliższą środę 21 lutego rozpoczną się obchody 33. urodzin Teatru Witkacy w Zakopanem oraz 133. rocznicy urodzin patrona teatru Stanisława Ignacego Witkiewicza. Finał w sobotę 24 lutego.

Program obchodów:

21 LUTEGO

godz. 19.15
Scena Witkacego
RAZ, DWA, RAZ Premiera!
na podstawie „Cmentarzyska samochodów” Fernando Arrabala
reżyseria: Andrzej St. Dziuk

ok. godz. 21.15
Scena Atanazego Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
BABU KRÓL - KONCERT


22 LUTEGO

godz. 19.15
Scena Witkacego
DOM WIDZĄCYCH DUCHA
na podstawie „Spalonej Powieści” Jakowa Golosowkera
scenariusz i reżyseria: Agata Biziuk

godz. 21.15
Scena Atanazego Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
RSS B0YS - KONCERT

23 LUTEGO

godz. 18.15
Scena Atanazego Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
WITKACY. LOGOS I ŻYWIOŁY
Witkacy. Logos and the Elements, red. Teresa Pękala , Peter Lang GmbH , Internationaler Verlag der Wissenschaften, Frankfurt am Main 2017.

godz. 21.00
Scena Witkacego
OPERETKA Witold Gombrowicz
opracowanie tekstu i reżyseria: Andrzej St. Dziuk

24 LUTEGO

godz. 18.15
Scena Witkacego
33/WITKACY Premiera!
fragmenty spektakli: Dr Faustus, Cabaret Voltaire, Pif!Paf!Puf!, Medea, Sonata B, Barabasz
reżyseria: Andrzej St. Dziuk

ok.godz. 21.15
Scena Witkacego
TORT URODZINOWY

ok. godz. 22.30
Scena Atanazego Bazakbala, Kawiarnia Witkacy
EABS - KONCERT

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE
"... a radość nasza jest ogromna"

33. Urodzinom towarzyszyć będzie wystawa TWARZE - ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. T. Chałubińskiego i Archiwum Teatru Witkacego w Galerii Teatru na Scenie Witkacego.

Źródło: zespół Teatru Witkacego, oprac. r/

17.02.2018 / 13:38

Bieganie z pomaganiem na Górnej Równi Krupowej

Tydzień pozostał do Memoriału Mieczysława Króla-Łęgowskiego, który odbędzie się 24 lutego na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.

Podczas zawodów, zarówno na startujących, jak i kibiców czeka sporo atrakcji. Wydarzenie będzie miało przede wszystkim charakter charytatywny, ponieważ całe wpisowe zostanie przekazane na działalność Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka.

- Jestem normalnym góralem. Kocham swoją tradycję i swoją ziemię. Staram się dbać o tę kulturę przeszłą, jak i sam mam wizje artystyczne, które realizuję na co dzień – mówił w jednym z wywiadów śp. Mieczysław Król-Łęgowski. Przyjaciele oraz rodzina chcą kontynuować tę wolę artysty i kolekcjonera. Stąd pomysł na zorganizowanie memoriału jego imienia.

- Ten memoriał nie ma jedynie na celu zachowania pamięci o życiu i pasjach mojego taty. Ma on również wymiar charytatywny. Myślę że ludzie potrzebują takich inicjatyw, w których bawiąc się i uprawiając sport mogą jednocześnie zrobić coś dla innych. Na każdym kroku spotykaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem, więc liczymy na duże zainteresowanie i frekwencję zarówno zawodników jak i kibiców – opowiadała Kornelia Król-Łęgowska, córka artysty i współorganizatorka wydarzenia.Memoriał, który odbędzie się 24 lutego łączy w sobie wiele elementów. To piękna idea, a zarazem szczytny cel. To pogodzenie tradycji z nowoczesnością, a na trasach biegowych młodości z doświadczeniem. I wreszcie sportu z zabawą, ponieważ w trakcie zawodów nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych: Fundacja Fabryki Marzeń zorganizuje zabawy na śniegu, pojawią się pokazy psich zaprzęgów, będzie można też obejrzeć namiastkę kolekcji Mieczysława Króla-Łęgowskiego.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Czysta Polska, Rodzina Król-Łęgowskich, Karolina Sołowow oraz Rafał Sonik. Patronat nad memoriałem objęli m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk oraz Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak. Ideę memoriału podjęło również wielu sponsorów, którzy z pewnością pomogą stworzyć na Górnej Równi Krupowej niepowtarzalny i niezapomniany klimat.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/

17.02.2018 / 11:35

Made in Małopolska w Zakopanem

W dniach 24-25 lutego na Placu Niepodległości w Zakopanem odbędzie się Małopolski Festiwal Smaku - Made in Małopolska.

Przedsmak festiwalu będzie można poczuć już podczas specjalnych degustacji poprzedzających wydarzenie, które odbędą się w dniach: 23 lutego, w godz. 12-16 przy dolnej stacji kolejki na Gubałówkę oraz 24 lutego, w godz. 10-14 przy dolnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Finał imprezy zaplanowano na weekend 24-25 lutego na Placu Niepodległości w godz. od 11 do 19.

Dwudniowy Festiwal Smaku będzie miał charakter targów z udziałem małopolskich producentów żywności. Na smakoszy będą czekać m.in.: pierogi, ryby, wędliny, sery, miody i inne przysmaki. Atrakcją festiwalu będą pokazy gotowania na żywo prowadzone przez znanych kucharzy - Andrzeja Polana i Adama Chrząstowskiego. Mistrzowie przygotują małopolskie dania z produktów regionalnych w nowoczesnym wydaniu, których będą mogli skosztować uczestnicy festiwalu. Dla zmarzniętych amatorów zimowych atrakcji przygotowano ciepłe dania oraz grzańce z soków owocowych, podawane prosto z foodtrucka.

Podczas festiwalu nie zabraknie też dodatkowych atrakcji – zabaw i konkursów dla starszych i młodszych. Kulinarne aktywności poprowadzi Sylwia Ładyga – blogerka i uczestniczka znanych programów telewizyjnych.

Dodatkowo, w specjalnie zaaranżowanej kawiarence będzie można skosztować przygotowanej specjalnie na tą okazję kawy „Kaweleon”. Na smakoszy tego napoju będzie czekał ojciec Leon Knabit, który umili czas inspirującymi opowieściami. Będzie też można otrzymać autograf czy zrobić sobie selfie z tym – prawdopodobnie – najbardziej znanym zakonnikiem w Polsce.
|
Nie lada gratką będzie też możliwość kupna opakowania KawyLeona, tak aby cieszyć się jej smakiem w domowym zaciszu. Cały zysk z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na Fundację Kropla Nadziei im. Ojca Leona Knabita, która wspiera dzieci z zanikiem mięśni. Partnerem wydarzenia są Polskie Koleje Linowe.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/

17.02.2018 / 11:26

172. rocznica Powstania Chochołowskiego

Uroczyste obchody 172. rocznicy Powstania Chochołowskiego odbędą się w Chochołowie 21 lutego i zainaugurują na Podhalu obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość rozpocznie msza św. w kościele parafialnym pw. św. Jacka. Po nabożeństwie upamiętnieni zostaną Powstańcy Chochołowscy. Pod pomnikiem ich pamięci, który stoi na placu przed kościołem złożone zostaną okolicznościowe wieńce i zapalone znicze. Wcześniej zaprezentowana zostanie inscenizacja plenerowa pt. „Poruseństwo” na podstawie tekstu Stanisława Apostoła i Adama Błaszczyka. Wprowadzenia do inscenizacji dokona prof. Anna Mlekodaj z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Dalsza część uroczystości rocznicowych odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich, gdzie przewidziano wystąpienia zaproszonych gości i spotkanie z udziałem potomków uczestników powstania oraz poczęstunek.
Jak co roku rocznicy Powstania Chochołowskiego towarzyszy Konkurs Recytatorski Góralskiego i Wiersza Patriotycznego. Odbył się on w piątek 9 lutego 2018 r.

Zaplanowane zostały także zawody w biegach narciarskich, które odbędą się w sobotę 24 lutego 2018 r. na trasach biegowych w Chochołowie przy Termach Chochołowskich (więcej informacji na temat zawodów na stronie www.ckip.org).

Zapraszają: Wójt Gminy Czarny Dunajec, Rada Gminy Czarny Dunajec, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Rada Sołectwa Chochołów, Szkoła Podstawowa w Chochołowie, Związek Podhalan Oddział w Chochołowie i OSP Chochołów.

Źródło: organizatorzy

16.02.2018 / 17:04

XI Parada Gazdowska w Kościelisku

W najbliższą niedzielę na Polanie Sywarne w Kościelisku odbędzie się XI Parada Gazdowska. Impreza rozpocznie się o godz. 12 od tradycyjnej prezentacji zaprzęgów zimowych.

Rywalizację rozpoczną kumoterki, czyli wyścigi dwuosobowej pary góralskiej, nawiązujący do tradycji wożenia przez chrzestnych, czyli „kumotrów" niemowląt do chrztu małymi drewnianymi saniami. W wyścigach powozi „kumoter", którym jest rodowity góral, a „kumoterka", czyli „baba", tak musi pracować ciałem, aby sanki się nie wywróciły.

Najbardziej widowiskową częścią Kumoterskiej Gońby będą wyścigi skiringu i ski-skiringu. Skiring to zawody polegające na tym, że narciarz sam powozi galopującym koniem. Natomiast ski-skiring to zawody, gdzie za koniem jedzie narciarz, a koniem powozi jeździec. Do tych konkurencji trzeba się naprawdę solidnie przygotować i doskonale znać swojego konia i umieć nim powozić.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/

16.02.2018 / 16:10

Młodzież z Szaflar na muzycznych warsztatach gospel (zdjęcia i film)

Trzydniowe warsztaty odbyły się Sieprawiu, a prowadzili je: międzynarodowy instruktor śpiewu Colin Vassell i wokalista Colin Williams z Wielkiej Brytanii. Naukę gry na djembe (afrykański instrument perkusyjny) prowadził Marcel Zambrzycki. Gospel to rodzaj muzyki chrześcijańskiej pochodzącej z USA, w której dominuje śpiew.

Dzięki dofinansowaniu z gminy Szaflary 21 uczniów mogło wziąć udział w pasjonujących zajęciach na bardzo wysokim poziomie oraz kończącym warsztaty fantastycznym koncercie. Chór składający się z uczestników warsztatów liczył ok. 280 osób. Towarzyszący zespół (15 zawodowych muzyków: instrumenty klawiszowe, git. el., git. basowa, sekcje instrumentów smyczkowych i dętych oraz 12-osobowa grupa bębniarzy djembe) poprowadził Szymon Markiewicz -pianista jazzowy, który kształcił się w Berklee Collage of Music w USA i Akademii Muzycznej w Krakowie.

Była to wyjątkowa możliwość rozwijania talentów młodzieży, poznawania świata, nawiązywania kontaktów z rówieśnikami z różnych stron Polski oraz doskonała inwestycja w młode pokolenie mieszańców Podhala.Wydarzenie objęli swoim patronatem Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Abp Marek Jędraszewski.

opr. Piotr Urzędowski, zdj. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu oraz Anna Rol-Szkaradzińska

16.02.2018 / 15:11

Cały dzień pada śnieg (zdjęcia)

Od rana na Podhalu pada śnieg. W Zakopanem drogi są białe, a warstwa białego puchu już dawno nie była tak gruba.

Prognozy mówią, że jutro ma się rozpogodzić, ale w nocy z soboty na niedzielę znowu sypnie śnieg.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak

16.02.2018 / 13:34

Fashion Day Zakopane - dzień drugi. Kolekcje na wybiegu i celebryci na ściankach m.in. Jacyków, Janiak i Siwiec (galeria zdjęć)

ZAKOPANE. Za nami Fashion Day Zakopane. To już druga edycja tej imprezy. Podczas dwóch dni modowych spotkań, oprócz samych pokazów mody, odbywały się też spotkania z projektantami, stylistami i warsztaty.

W drugim dniu na wybiegu modelki i modele prezentowali kolekcje takich kreatorów mody jak: Dorota Goldpoint, Basia Olearka, Pilawski, Litfashion, Angelika Józefczyk, Gawor, oraz gwiazdy wieczoru Paprocki&Brzozowski.

Wśród gości imprezy byli znani celebryci m.in. Oliwier Janiak, Tomasz Jacyków czy Natalia Siwiec.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak

16.02.2018 / 13:30

"Scenariusz dla trzech aktorów" w nowotarskim MOK-u. Mamy darmowe bilety na spektakl

W sobotę 17 lutego o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu wystawiony zostanie spektakl "Scenariusz dla trzech aktorów" z udziałem znakomitego tria aktorskiego - Andrzeja Grabowskiego, Jana Peszka i Mikołaja Grabowskiego.

Spektakl w reżyserii Mikołaja Grabowskiego budowany jest na tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipnej grze prowadzonej przez wybitnych aktorów. - Teatrowi niepotrzebny jest blichtr, niepotrzebne mu są wyrafinowane dekoracje, tworzy się dzięki słowu i aktorom - mawiał autor spektaklu, od premiery którego minęło już ponad 30 lat.

"Scenariusz dla trzech aktorów" wypełniony jest improwizacjami aktorów, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. To "aktorzy instrumentalni" - wyzwoleni z przymusu pełnienia roli odtwórców cudzych życiorysów, do której zmuszał przez wieki dominujący rodzaj teatru.

Mistrzowskie trio: Jan Peszek wraz z Mikołajem i Andrzejem Grabowskimi - zdradzając nieco ze swojej prywatności, przeniosą w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby, "teatru w teatrze", na pograniczu absurdu i rzeczywistości. Ich prywatne spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i "miny" teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia stały się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret artystów.

Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen był wielokrotnie nagradzany i obrósł wręcz teatralną legendą. W ciągu lat od premiery na deskach krakowskiego teatru STU zdobył grono wiernej publiczności, która wspomina go jako wyjątkowe przeżycie teatralne, wyróżniające się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich - niezrównanych w swoich popisach - oraz zabawa formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki z nerwem prowokującej do oczyszczającego śmiechu.

Bilety są jeszcze dostępne w sprzedaży a my, specjalnie dla naszych Czytelników mamy dwa takie bilety na jutrzejszy spektakl zupełnie za darmo. Otrzymają je dwie pierwsze osoby które prześlą na adres konkursy@podhale24.pl wiadomość podając w tytule hasło: Scenariusz dla trzech aktorów a w treści maila swoje imię i numer telefonu.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie. Powodzenia!

mat. prasowe, oprac. wo/

 
16.02.2018 / 08:00

W Nosalowym Dworze zagra dziś Kult, mamy dla Was bilety

Po bardzo udanych występach Kayah z Marcinem Wyrostkiem oraz rodziny Cugowskich już dziś w ramach cyklu Nosalowy Akustycznie wystąpi Kult.

Rozpoznawalność zespół zawdzięcza zarówno długoletniej obecności scenicznej, jak i (i to przede wszystkim) niebanalnemu brzmieniu i przekazowi.

Kult to zespół grający głównie rock alternatywny, założony w 1982 roku, przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę w Warszawie. Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, ale posiada też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu. Od początków istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego.

Tradycyjnie, dla tych, którzy chcieliby dziś wieczór wybrać się na koncert Kultu mamy dwa pojedyncze zaproszenia. Otrzymają je dwie pierwsze osoby które prześlą na adres konkursy@podhale24.pl wiadomość podając w tytule hasło: Nosalowy Akustycznie w a treści maila swoje imię i numer telefonu.

W ramach tegorocznej edycji cyklu Nosalowy Akustycznie zobaczyliśmy już koncert Kayah i Marcina Wyrostka oraz rodziny Cugowskich.

wo.

15.02.2018 / 22:14

Chatkowe Ostatki z Dirty Dancing (zdjęcia)

Czwarta impreza charytatywna organizowana przez Fundację dla Chatki oraz Browar Zadyma za nami. To była niezapomniana ostatkowa noc, która odbyła się e Karczmie „Zadyma” w Szaflarach. Tym razem tematem przewodnim był motyw z kultowego filmu „Dirty Dancing”, w którym główne role zagrali Patrick Swayze oraz Jennifer Grey.

Wydarzenie rozpoczęło się krótkim wystąpieniem organizatorów oraz Ambasadorów- Masterchef’ów - Maćka „Spectry” Koźlakowskiego i Mikołaja Reya, którzy wspólnie przywitali gości i przedstawili czekające na wszystkich atrakcje. Po przywitaniu, zgromadzonym został zaprezentowany przepiękny i wzruszający filmik o podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Nowym Targu, na rzez których co roku organizowane jest to przedsięwzięcie.

Po uroczystym rozpoczęciu wszyscy zasiedli do wspaniałej kolacji, na której podano zupę krem z pomidorów z mozzarellą i bazyliowym pesto, a także soczystą pierś kurczaka pieczoną ze skórą, podawaną z sosem z sera Lazur oraz z sałatką z rukoli, gruszki polaną sosem winegret. Na deser na stoły wjechał suflet czekoladowy z tropikalnym sorbetem owocowym. Kiedy podniebienia zostały zaspokojone, nadszedł czas na rozpoczęcie szalonej zabawy. O wyjątkowy klimat zadbał DJ Janusz Bednarski, dzięki któremu do tańca porwały największe przeboje filmu „Dirty Dancing”. W mgnieniu oka parkiet zapełnił się po brzegi gośćmi, których stylizacje świetnie odzwierciedlały stroje filmowej Baby i Johnny’ego. Przez całą imprezę drinki serwował J.P. Highlander Robimy Drinki, który jak w zeszłym roku przygotował także specjalny pokaz.

Dzięki fundatorom o północy spośród gości zostały wylosowane wspaniałe nagrody- 30- minutowy lot nad Tatrami Areoklub Nowy Targ, Voucher o wartości 500 zł od Medical Clinic Podhale oraz nagrodę główną składającą się z Vouchera o wartości 1 500,00 zł ufundowanego przez American Dreams Health and Beuty z Zaskala, unikatowej biżuterii stworzonej przez Alessandra oraz lotu samolotem nad Nowym Targiem sprezentowanym przez Aeroklub Nowy Targ.

Nie mogło zabraknąć również kulinarnej niespodzianki przygotowanej przez Masterchef’ów. Tym razem był to „Nocny Street Food”, w którym serwowana była najpopularniejsza we wszystkich krajach świata, kanapka „Pulled Pork”.

Wieczór zostanie zapamiętany na długo dzięki niepowtarzalnej atmosferze, ale także dzięki zespołowi Filmowi, Fotobudce „Profilówka” oraz Karolinie i Konradowi, którzy uwieczniali gości na specjalnej arbuzowej ściance przygotowanej przez Wytwórnie Wyobraźni.

Podczas imprezy udało się zebrać na potrzeby podopiecznych nowotarskiej „Chatki” 20 tysięcy złotych. Cała zebrana kwota przeznaczona zostanie na kolejny etap realizacji projektu rozbudowy nowotarskiej „Chatki”.

źródło: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Nowym Targu, zdj. Michał Adamowski

15.02.2018 / 15:13

Pierwszy dzień pokazów Fashion Day Zakopane (zdjecia)

Za nami pierwsza część pokazów Fashion Day Zakopane. W środę przed publicznością zgromadzoną w Centrum Kongresowym "Gerlach" w Nosalowy Dwór Resort& SPA zaprezentowało się sześciu projektantów.

Na wybiegu można było obejrzeć kreacje Folk Design, Sjofne, Gabriel Seweryn, Viktoriia NOSACH, La Metamorphose, Michal Starost.

Dziś ciąg dalszy. O godz. 19.00 rozpoczną się pokazy kolekcji Dorota Goldpoint, Basia Olearka, Pilawski, Litfashion, Angelika Józefczyk, Gawor, Paprocki&Brzozowski.

r/ zdjęcia Marcin Szkodziński

15.02.2018 / 14:19

Zjazd na byle czym w Białce Tatrzańskiej

Już w najbliższą niedzielę (18 lutego) na stoku stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej odbędzie się Mobilna Ścigacka – Zjazd na byle czym.

Będzie to już czwarta edycja zawodów dla amatorów szalonych, zimowych wrażeń. Jak co roku, liczyć się będzie przede wszystkim kreatywność i inwencja twórcza zawodników, bo właśnie te cechy zapewnią najefektowniejsze pokonanie trasy stworzonym własnoręcznie pojazdem.

Mobilna Ścigacka, jak przekonują organizatorzy, jest największą tego typu imprezą w Polsce i od lat cieszy się olbrzymią popularnością wśród adeptów mocnych przeżyć.

Harmonogram imprezy:

10:00 – 11:00 – zapisy i odbiór pakietów startowych w biurze zawodów
11:00 – 11:30 – wjazd na górę oraz prezentacja pojazdów
12:00 – oficjalne rozpoczęcie imprezy
kategoria Junior
konkursy z nagrodami
kategoria Senior
kategoria Nagroda Publiczności
16:00 – zakończenie zjazdów, rozwiązanie konkursu
16:30 – ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród
17:00 – zakończenie imprezy

Materiały prasowe, oprac. r/

15.02.2018 / 12:00

Policja na memoriale

Policjanci z Komendy Powiatowe Policji w Nowym Targu i Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju wzięli udział w VI Memoriale Marii Kaczyńskiej zorganizowanym na wyciągu Polczakówka w Rabce Zdroju.

Policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zawodów, ale także promowali pozytywne i odpowiedzialne postawy narciarzy, poszerzali wiedzę na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich. Rozdawali Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Najlepsi uczestnicy otrzymali liczne nagrody i kaski.

Funkcjonariusze przypominali, że przed ukończeniem 16 roku życia na zorganizowanym terenie narciarskim należy jeździć wyłącznie w kasku ochronnym. Zachęcali również do udziału w konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU. Dużym zainteresowaniem cieszył się również zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało pokonać w specjalnych okularach – alkogoglach. Na pamiątkę najmłodsi mogli zrobić sobie własne odciski palców na broszurce zawierającej numery alarmowe. Osobom zainteresowanym udzielali informacji o pracy w policji i zasadach przyjęcia do służby. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo narciarzy rozdawali również opaski i naklejki odblaskowe.

Patronat nad Memoriałem objęli Prezydent RP Andrzej Duda i Marta Kaczyńska.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/

15.02.2018 / 11:00

Parady i festiwal orkiestr - ruszyły zapisy

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu informuje, że przyjmowane są już zgłoszenia do udziału w XII Podhalańskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Nowym Targu (20 maja) i XXVI Powiatowej Paradzie Orkiestr Dętych w Krościenku (24 czerwca).

Regulaminy i karty zgłoszeń festiwalu i parady orkiestr dętych znajdują się na stronie internetowej www.nowotarski. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 30 kwietnia przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

oprac. r/

20.02.2018 / 16:00

Narty: Ma przerąbane. Potrafią latać i imprezować. Trzeci przyłapany na dopingu

Za nami dwunasty dzień zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Polacy ciągle musieli coś i kogoś gonić, a medalu z tego nie było.

20.02.2018 / 01:00

Tenis stołowy: Trzy razy brąz

Bardzo pracowity weekend mieli tenisiści stołowi KS Gorce. W Czeskim Hodoninie odbył się bardzo prestiżowy turniej dla młodzieży. Zjechały się wszystkie potęgi tenisowego świata włącznie z reprezentacją Chin i Japonii.

20.02.2018 / 00:00

Hokej: Harcerski Charytatywny Turniej Hokejowy

Już w tym tygodniu (piątek) akustycznym koncertem grupy TEH rozpoczniemy 4. Harcerski Charytatywny Turniej Hokejowy, a w sobotę wystartujemy ze zmaganiami na lodzie.

19.02.2018 / 21:00

Sporty szkolne: Wybrano władze UKS "Gimpel"

Zgodnie ze statutem UKS "Gimpel" Nowy Targ, co trzy lata odbywają się walne zebrania sprawozdawczo - wyborcze. Tegoroczne, obejmowało okres lat 2015-2017.

19.02.2018 / 16:00

Narty: Historyczny medal. Zrobił krok i upadł

Piękny dzień Polaków na olimpijskiej skoczni. Fantastyczny konkurs, zakończony medalem dla biało -czerwonych. Faworyci nie zawiedli - skoczkowie z Norwegii wygrali drużynowy konkurs skoków.

19.02.2018 / 13:00

Sporty walki: Wrócił z wielkim hukiem

Podczas targów fitness "Expo Kraków Time of Masters", federacja ADCC zorganizowała Amatorskie Mistrzostwa Polski w formułach walki MMA, Submission i K1.

19.02.2018 / 10:28

3 mile Szymoszkowej

ZAKOPANE. Dystans 1300 metrów pod górę pokonało 52 zawodników i zawodniczek. Do wyboru był bieg na skitourach, nartach biegowych oraz tradycyjnie pieszo. Zawody zorganizowane zostały już piąty raz.

Zdjęcia: Marcin Szkodziński

18.02.2018 / 22:00

Hokej: Oblany sprawdzian

Dla polskich hokeistów turniej w Janowie był jednym z ostatnich sprawdzianów przed kwietniowymi mistrzostwami świata. Dodajmy od razu, że był to sprawdzian oblany.

18.02.2018 / 20:00

Hokej: II liga: Bramkowe łowy

Hokeiści Gazdy urządzili sobie bramkowe łowy. Wyprawę do Łodzi zakończyli osiemnastoma trafieniami.

18.02.2018 / 20:00

Hokej: I liga: Cud się nie wydarzył (zdjęcia)

Cudu nie było. Torunianie bez wysiadania z autokaru zmietli przeciwnika. No dobra, na moment musieli z niego wyjść.

18.02.2018 / 18:00

Enduro/Trial/ATV: Tadeusz Błażusiak: Miałem szczęście, że jestem w jednym kawałku

"To już nie był thriller, to był horror... z happy endem! Tadek Błażusiak zaliczył potężnego dzwona w drugim wyścigu, aby wygrać trzeci" - napisał Eliasz Dawidson, po trzeciej rundzie mistrzostw świata w SuperEnduro w Maladze.

18.02.2018 / 16:00

Unihokej: Zapachniało niespodziankami

Chyba nikt nie spodziewał się tak trudnej przeprawy juniorek Podhala z ostatnim zespołem w tabeli. Więcej, Dzikie Gęsi nie zdobyły jeszcze punktu, a tymczasem były blisko sprawienia ogromnej niespodzianki.

18.02.2018 / 15:00

Narty: Żyła apeluje do prezydenta. Skandal. Rozstrzygnęła fotokomórka

Ten to ma pomysły. Piotr Żyła zgubił ostatnio wysoką formę, ale humoru i niecodziennych pomysłów mu nie brakuje.

17.02.2018 / 23:00

Hokej: Kazachstan również za mocny dla biało- czerwonych

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała z Kazachstanem 1:4 w swoim drugim występie w turnieju Euro Ice Hockey Challenge o Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który rozgrywany jest w Katowicach.

17.02.2018 / 23:00

Unihokej: Nie taki diabeł straszny

Wszystkie nasze drużyny wygrały pierwsze mecze ćwierćfinałowe o mistrzostwo Polski. Najtrudniejsze zadanie czekało najmłodszy zespół, Wiatr.

17.02.2018 / 20:00

Piłka nożna: Zwycięskie sparingi

Wyniki dzisiejszych sparingów IV i V- ligowców napawają optymizmem, jednak szkoleniowcy nie są do końca zadowoleni z postaw swoich ekip. Kadry zespołów wciąż uszczuplone, trwa testowanie zawodników, a przede wszystkim oswajanie się z murawą boiska.

17.02.2018 / 16:00

Narty: Doczekaliśmy się Mazurka Dąbrowskiego

Dziewięć dni czekaliśmy, by zdobyć pierwszy medal ZIO w Piongczang. I mamy go! Od razu z najszlachetniejszego kruszcu. Kto go zdobył? Niezawodny, fenomenalny Kamil Stoch.

16.02.2018 / 23:00

Hokej: Ligowe nawyki

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przegrała z Włochami w swoim pierwszym meczu na turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Katowicach.

16.02.2018 / 17:00

Piłka nożna: Zmarł Zbigniew Drożdż

Zmarł były trener Wierchów Rabka, Zbigniew Drożdż. Miał 81 lat. Wierchy za jego panowania osiągnęły historyczny sukces, awansując do czwartej ligi.

16.02.2018 / 17:00

Narty: Wyrzucony z wioski olimpijskiej. Gorzkie rozliczenie

Za nami kolejny dzień zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Kolejny dzień, który nie przyniósł nam sukcesów. Na czele klasyfikacji medalowej wciąż Niemcy, Holendrzy i Norwegowie, a stan medalowych zdobyczy Polaków cały czas stoi na tym samym poziomie - zerowym.


Fatal error: Call to a member function getElementsByTagName() on a non-object in /home/users/rajski/public_html/chicago24.pl/includes/function.php on line 437